nowapapiernia.pl

Blog o inwestycjach, budownictwie i architekturze.

Aranżacja wnętrz

Czarne okna – Nowy trend na 2023!

Czarne okna – Nowy trend na 2023!

Nie podlega wątpliwości fakt, że kolor okien w dużym stopniu wpływa na wygląd całej elewacji budynku. Na rynku dostępnych jest wiele różnych modeli i kolorów. Dlatego wybór może wydawać się dosyć ciężki. W ostatnim czasie, szczególnie przy nowych projektach, zyskują na popularności czarne okna. W tym artykule przyjrzymy się więc ich wadom i zaletom. Czytaj dalej, aby poznać praktyczne wskazówki dotyczące czarnych okien.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Czarne okna – dlaczego zyskują na popularności?
  • Jakie są najważniejsze zalety czarnych okien?
  • Czy czarne okna mają jakieś wady?
  • Jak wybrać czarne okna ?
  • Jak dbać o czarne okna?

Czarne okna – dlaczego zyskują na popularności?

Czarne ramy okienne są uważane za ponadczasowe i niezwykle eleganckie. Z pewnością wyróżniają się na tle standardowych białych okien, które w ostatnich latach najczęściej widywaliśmy w polskich domach i mieszkaniach. Idealnie pasują do czarnej dachówki i betonowej elewacji. Doskonale podkreślają również surowość i nowoczesność budynku. Powodów wzrostu popularności czarnych okien jest naprawdę wiele, ale najważniejszym jest to, że idealnie pasują do estetyki stawianych aktualnie budynków.

Jakie są najważniejsze zalety czarnych okien?

Największą zaletą czarnych okien jest ich oryginalność i to, że znacznie wyróżniają się na tle popularnych białych i brązowych obramowań okiennych. Nadają również budynkowi odrobinę elegancji i nowoczesnego stylu. W porównaniu do białych okien są uważane za trwalsze, ponieważ jasne obramówki mogą żółknąć po czasie. Czarne okna pasują również do wielu stylów architektonicznych i są ponadczasowe.

Czy czarne okna mają jakieś wady?

Największym problemem związanym z czarnymi oknami jest to, że ten kolor mocno przyciąga światło. Dlatego latem może okazać się to problemem, jeśli szyby nie są zaciemniane. Tego rodzaju obramówki okienne wymagają również częstszego czyszczenia. Warto regularnie przecierać je wilgotną szmatką, ponieważ znacznie szybciej widać na nich brud. Na czarnych oknach łatwiej jest również dostrzec nawet drobne rysy i uszkodzenia. 

Jak wybrać czarne okna ?

Jak już wspominaliśmy, czarne okna pasują do wielu stylów. Warto jednak zwrócić uwagę na materiał ich wykonania. Dostępne są zarówno aluminiowe, jak i plastikowe profile. Najczęściej wybierane są smukłe, aluminiowe okna. Doskonale pasują one do stylu nowoczesnych projektów. Dla niektórych wybór ram plastikowych może okazać się równie trafnym wyborem. Dlatego warto wziąć także tę opcję do wyboru. 

Jak dbać o czarne okna?

Wiele osób rozważa zakup czarnych okien, jednak obawia się trudu związanego z utrzymaniem ich w czystości. To prawda, że brud i rysy są łatwiej widoczne na tym kolorze. Jest jednak na to proste i wykonalne rozwiązanie. Wystarczy zadbać o regularne mycie całych okien i raz na jakiś czas przemyć same ramy z kurzu. 

Podsumowanie

Czarne okna idealnie oddadzą elegancję i nowoczesny styl budynku. Z pewnością wyróżniają się one również na tle innych modeli. Do zakupu tego rodzaju obramowań okiennych mogą zniechęcać problemy z utrzymaniem ich w czystości. Jednak wystarczy regularnie wykonywać parę nie angażujących czynności i można cieszyć się pięknymi czarnymi oknami.

Udostępnij