Strona główna
Ogród
Tutaj jesteś
Ogród co można zrobić z opony do ogrodu

Czy wiesz, co można zrobić z opony do ogrodu?

Data publikacji 30 kwietnia 2023


Opony nie służą wyłącznie do tego, aby umożliwiać poruszanie się pojazdami zmotoryzowanymi. Można je wykorzystać na wiele innych sposobów. Jeśli ktoś ma jakieś zużyte opony, to warto pomyśleć o zrobieniu z nich ogrodowych dekoracji. Nie trzeba mieć nawet jakichś wybitnych zdolności artystycznych. Wystarczy nawet pomalować oponę, umieścić w niej ziemię i posadzić rośliny. Pomysłów jest wiele. Trzeba zaledwie nieco kreatywności, aby wyczarować coś praktycznego i ozdobnego. Niektórzy robią nawet meble z opon.

Co można zrobić z opony do ogrodu?

Opony świetnie nadają się do tego, aby zrobić z nich oryginalne kwietniki. Wspaniale odnajdują się również w roli donicy na kwiaty. Można sięgnąć po dowolną oponę, niezależnie od rozmiaru. Każde miejsce w ogrodzie będzie dobre do postawienia opony wypełnionej ziemią. Niektórzy przyozdabiają je kwiatami, inni sieją warzywa lub zioła. Z kolei mała opona nadaje się do powieszenia. Oczywiście nie można zapomnieć o przyozdobieniu jej, aby ładnie się prezentowała. Niektórzy wycinają z niej formę, inni malują. Oczywiście jeśli ktoś chce używać opony jako donicy do uprawy roślin, to nie należy wybierać modeli zniszczonych, znajdujących się w stanie rozpadu.

Jak wykorzystać opony w ogrodzie?

Wspaniałym sposobem na wykorzystanie starych opon jest zrobienie z nich mebli. Może wydawać się to sporym wyzwaniem, ale w praktyce wygląda zupełnie inaczej. Nie ma w tym niczego skomplikowanego. Meble mogą być przecież proste. Zrobienie stolika zajmuje niewiele czasu. Do dużej opony wystarczy zamontować blat i gotowe. Pożądaną wysokość mebla uzyska się poprzez połączenie jednej opony z drugą. Kolejną propozycją będzie wygodne siedzisko z opony. Warto wykorzystać do tego drewno lub nawet sklejkę. Opona rewelacyjnie nadaje się do tego, aby zrobić z niej huśtawkę. Dzieci będą zachwycone. Wystarczy wywiercić kilka dziur w gumie, przymocować jeden koniec liny do opony, a drugi do gałęzi. Ceny gotowych huśtawek potrafią być niezwykle wysokie. Można zrobić własną i to niemalże za darmo. Opona świetnie nadaje się także do wykonania oczka wodnego w przydomowym ogrodzie.

Ciekawe dekoracje ogrodowe z opon

Jeśli ktoś ma sporo starych opon, to warto pomyśleć o zrobieniu z nich toru przeszkód dla dzieci w ogrodzie. Świetnie nadają się też jako punkty służące do balansowania. Można z nich stworzyć labirynt. Warto pomalować je na kolorowo, co z pewnością spodoba się młodym użytkownikom. W tym celu świetnie sprawdza się farba olejna ze względu na wysoką odporność na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych. Warto też sięgnąć po rozmaite szablony, dzięki którym powstaną oryginalne wzory na powierzchni opon. Ciekawym pomysłem będzie także zrobienie z nich płotka. Wystarczy wkopać opony do połowy w ziemię. Mogą posłużyć do wydzielenia strefy do zabawy lub relaksu. Jeśli ktoś ma dużą oponę od traktora lub samochodu ciężarowego, to może zrobić z niej piaskownicę dla dzieci. Wystarczy wypełnić ją piaskiem. Dziecko może nawet samodzielnie przyozdobić piaskownicę za pomocą naklejek, różnych wzorów. Niektórzy tworzą nawet całe place zabaw z opon. Mogą posłużyć one przykładowo do zrobienia ścianek wspinaczkowych.

Klimatyzacja split czy multisplit? Porównanie i wybór odpowiedniego rozwiązania

Redakcja nowapapiernia.pl

Nasi doświadczeni specjaliści dzielą się swoją wiedzą i praktycznymi poradami z zakresu inwestycji, budownictwa, domu, wnętrz i ogrodu, które inspirują do tworzenia pięknych wnętrz i mądrych inwestycji.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?