Strona główna
Ogród
Tutaj jesteś
Ogród jakie drzewa do ogrodu

Jakie drzewa do ogrodu najlepiej wybrać?

Data publikacji 1 lutego 2023


Drzewa mogą być fantastyczną ozdobą przed domem. Wiele osób zastanawia się, jakie drzewa do ogrodu najlepiej wybrać. Warto się tego dowiedzieć oraz zapoznać z najpopularniejszymi gatunkami.

Brzoza brodawkowata

Wśród najlepszych drzew do ogrodu można wyszczególnić między innymi brzozę brodawkowatą. Jest to gatunek odporny na zanieczyszczenia środowiska oraz zmianę temperatur, jednak preferuje stanowiska dobrze nasłonecznione. Drzewo szybko rośnie i sprawdza się nawet na mało żyznych glebach. Brzoza brodawkowata pięknie się prezentuje w ogrodzie, dlatego na pewno go urozmaici.

Buk pospolity

Kolejnym gatunkiem drzewa, które doskonale sprawdzi się w ogrodzie, jest buk pospolity. Buk bardzo dobrze się prezentuje przez cały rok, jednak ma dość duże wymagania siedliskowe. Najlepiej rośnie na żyznych glebach i lekko zacienionych stanowiskach. Buk pospolity osiąga średnio wysokość trzydziestu metrów, dlatego szczególnie dobrze sprawdzi się na dużych przestrzeniach i w ogrodach o większych rozmiarach. Liście drzewa pięknie się wybarwiają, zwłaszcza jesienią, i stanowią przepiękną dekorację każdego ogrodu.

Dąb szypułkowy

Często występującym drzewem w ogrodach jest także dąb szypułkowy, który znany jest ze swojej długowieczności. Dąb najlepiej rośnie na żyznych i wilgotnych glebach, które są położone na nieco zacienionych obszarach. Dąb to drzewo o dość silnie rozwiniętym systemie korzeniowym, dlatego doskonale sprawdzi się nawet na wietrznych terenach. Liście i owoce dębu pięknie się prezentują i stanowią w ogrodzie fantastyczną formę dekoracji.

Grab pospolity

Grab pospolity to kolejne drzewo, które doskonale sprawdzi się w każdym ogrodzie. Ten gatunek drzewa dość wolno rośnie i średnio osiąga wysokość dwudziestu pięciu metrów. Graby doskonale sprawdzają się przy tworzeniu żywopłotów, ponieważ charakteryzują się szerokimi koronami, które z łatwością można przycinać. Drzewo bardzo dobrze będzie się prezentowało w każdym ogrodzie, a dodatkowo będzie rzucać cień w czasie gorących, upalnych dni. Warto zdecydować się na jego zasadzenie.

Jarząb pospolity

Wybierając najlepsze gatunki drzew do swojego ogrodu warto również rozważyć zasadzenie jarzęba pospolitego, potocznie nazywanego jarzębiną. Jarząb pospolity to drzewo, które prezentuje się niezwykle efektownie. Bardzo często można się z nim spotkać w parkach i lasach. Jarząb pospolity jesienią ma piękne, czerwone owoce, których widok bez wątpienia urozmaica ogród. Drzewo nie jest zbyt wysokie, średnio osiąga wysokość do dwunastu metrów. Dzięki temu z powodzeniem może być umieszczone w każdym ogrodzie, niezależnie od jego wielkości.

Sosna pospolita

Warto zastanowić się również nad zasadzeniem w swoim ogrodzie drzew iglastych, takich jak na przykład sosna pospolita. Sosna dobrze znosi różne warunki i dość dobrze rośnie na zróżnicowanych stanowiskach. Ma niewielkie wymagania i piękny wygląd, dlatego będzie odpowiednim rozwiązaniem do ogrodów zaaranżowanych zarówno w stylu nowoczesnym, jak i klasycznym. Ten gatunek dość często można spotkać w polskich lasach, gdzie prezentuje się niezwykle okazale.

Klimatyzacja split czy multisplit? Porównanie i wybór odpowiedniego rozwiązania

Redakcja nowapapiernia.pl

Nasi doświadczeni specjaliści dzielą się swoją wiedzą i praktycznymi poradami z zakresu inwestycji, budownictwa, domu, wnętrz i ogrodu, które inspirują do tworzenia pięknych wnętrz i mądrych inwestycji.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?