Strona główna
Wnętrza
Tutaj jesteś
Wnętrza jaki grzejnik do mieszkania w bloku

Jaki grzejnik do mieszkania w bloku wybrać?

Data publikacji 1 lutego 2023


Wybór kaloryfera do pokoju jest bardzo istotną kwestią ze względu na możliwości optymalnego ogrzewania wnętrza. Warto zapoznać się z większą ilością informacji na ten temat oraz dowiedzieć się, jaki grzejnik do mieszkania w bloku najlepiej wybrać.

Rodzaje grzejników

W obecnych czasach w sprzedaży można znaleźć dość zróżnicowane rodzaje grzejników pokojowych, które różnią się między sobą specyfiką działania. Wśród różnych typów grzejników można wymienić następujące:
– członowe,
– konwektorowe,
– kanałowe,
– płytowe.
Grzejniki mogą się między sobą różnić także materiałem wykonania. Najczęściej wykorzystywane materiały do produkcji grzejników to stal, aluminium oraz żeliwo.

Miejsce montażu

Podczas wyboru odpowiedniego grzejnika do swojego mieszkania warto zwrócić uwagę przede wszystkim na miejsce montażu urządzenia. W pomieszczeniach narażonych na działanie wilgoci najlepiej sprawdzą się modele grzejników odporne na korozje, na przykład wykonane ze stali. Natomiast w dużych i wysokich pomieszczeniach lepszym wyborem będą grzejniki aluminiowe, które niezwykle szybko się nagrzewają.

Wielkość pomieszczenia

Osoby projektujące swoje mieszkanie zastanawiają się, jaki grzejnik do pokoju najlepiej wybrać. Wybierając grzejnik warto również zwrócić uwagę na wielkość pomieszczenia, w którym będzie się on znajdował. Im większe pomieszczenie, tym większą moc powinien mieć wybrany grzejnik. W przypadku pokoju o wielkości do piętnastu metrów kwadratowych wystarczający będzie grzejnik o mocy od 900 do 1350 W. Moc grzejnika można obliczyć poprzez pomnożenie powierzchni pomieszczenia przez współczynnik zapotrzebowania na ciepło.

Sposób pracy

Wśród najważniejszych aspektów wyboru odpowiedniego grzejnika do swojego mieszkania można wskazać także sposób pracy urządzenia, dlatego warto zwrócić uwagę na tę kwestię. Do pomieszczeń w blokach najczęściej wybierane są modele grzejników, które działają na zasadzie konwekcji. Oznacza to, że ogrzewają powietrze, które przez nie przechodzi. Możliwy jest również wybór kaloryfera funkcjonującego na zasadzie promieniowania, w którym ciepło emitowane jest w postaci fal elektromagnetycznych.

Wydajność energetyczna

Bardzo istotną kwestią podczas wyboru kaloryfera do mieszkania jest jego wydajność energetyczna. Im wydajność jest wyższa, tym więcej energii będzie w stanie wytworzyć urządzenie. Wydajność energetyczna nie jest zależna wyłącznie od wielkości grzejnika. Wpływ na nią mają również takie czynniki jak sposób pracy urządzenia oraz materiał, z którego został on wykonany. W celu zwiększenia efektywności pracy grzejnika warto zdecydować się na model z dodatkową grzałką.

Styl pomieszczenia

Wybierając grzejnik do pokoju w bloku warto również zwrócić uwagę na styl pomieszczenia, w jakim urządzenie będzie się znajdowało. Aktualnie w sklepach można znaleźć grzejniki o różnym wyglądzie. W przypadku posiadania nowoczesnych wnętrz warto zdecydować się na wybór grzejnika o unikatowym designie, który doskonale dopasuje się do pozostałych elementów wykończenia oraz wyposażenia pomieszczenia. Grzejniki dekoracyjne mogą się między sobą różnić konstrukcją, a wiele z nich tworzy dość oryginalne kształty.

Klimatyzacja split czy multisplit? Porównanie i wybór odpowiedniego rozwiązania

Redakcja nowapapiernia.pl

Nasi doświadczeni specjaliści dzielą się swoją wiedzą i praktycznymi poradami z zakresu inwestycji, budownictwa, domu, wnętrz i ogrodu, które inspirują do tworzenia pięknych wnętrz i mądrych inwestycji.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?